1.7 C
Priština
More

  Trajtimi që duhet t’i bëni akneve hormonale

  spot_imgspot_img

  Aknet hormonale shkaktohen nga prodhimi i tepruar i estrogjenit dhe progesteronit. Për shkak të sasisë së tepërt të vajit në lëkurë, shfaqen aknet. Kjo ndodhë kryesisht gjatë ciklit menstrual.Një nga shenjat se keni akne hormonale dhe jo puçrra të rëndomta është mosha. Të parat shfaqen pas moshës 20 vjeçare.

  Zona në të cilën dalin ato është kryesisht nofulla dhe mjekra.

  Paraqitjen e akneve hormonale duhet ta merrni me qetësi, sepse dalin një herë në muaj. Ndërsa largohen me larës adekuattë fytyrës.

  Për përdorim të probiotikëve, konsultojeni dermatologen.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...

  Pesë shënjat më manipuluese të horoskopit

  Në varësi të shenjës së zodiakut, disa njerëz mund...