14 C
Pristina
15.5 C
Zurich
More

  10 rregullat që çdo marrëdhënie në shtrat të jetë burim i sigurt kënaqësie

  spot_imgspot_img

  Pasioni mund të venitet, tërheqja mund të mos jetë më e njëjtë si në ditët e para, por në një çift shtrati gjithmonë llogaritet. Ndoshta ai nuk do të jetë në krye të listës së përbërësve për recetë për dashuri të përsosur, por pa dyshim që ai do të shkëlqejë si një medalje argjendi: bërja e dashurisë llogaritet mirë, dhe si!

  Për të arritur rezultate të shkëlqyera në sektor, megjithatë, duhet të dini lëvizjet e duhura: secili prej nesh natyrisht ka shijet e tij në shtrat dhe çiftet kanë preferencat e tyre personale, por kjo nuk do të thotë që disa mashtrime mund të konsiderohen një gjelbërim i vërtetë i kënaqësisë, ajo çon në përfundimin e lumtur.

  Këtu janë lëvizjet fituese për t’u ndjekur me besim ekstrem:

  1. Puthjet – edhe para se të dini se si të zhvishni një grua, duhet të dini se si ta puthni. Asgjë nuk e ndez një grua sesa një puthje e dhënë mirë, dhe, edhe gjatë përqafimit, është thelbësore të vazhdosh ta puthësh në mënyrë që të mos e bëni atë të ndjehet si një instrument thjesht i kënaqësisë.
  2. Joshje – Preludi i kënaqësisë është pushtimi dhe për këtë arsye, para se të arrijë në dhomën e gjumit, çdo grua duhet të ngacmohet edhe thjesht me lojën e duhur të vështrimeve.
  3. Ndjenja e admiruar – Bërja e saj të ndjehet sensuale dhe tërheqëse menjëherë do ta vendosë atë në kornizën e duhur të mendjes, atë që të çon në kënaqësi.
  4. Goja – Mund të mos çojë drejtpërdrejt në kënaqësi por nuk ka asnjë grua që nuk e lejon veten të ngacmohet nga puthjet e njeriut të saj kur përqendrohen “pikërisht atje!
  5. Dëshirat – Dëshira e saj është urdhër. Me këtë qasje, një burrë duhet ta vendosë veten në mënyrë që gruaja e tij të arrijë kënaqësinë: të përmbushë ëndrrat e saj të brendshme.
  6. Jo në monotoni – Ndryshoni pozicionin tuaj shpesh gjatë marrëdhënies duke e bërë atë gjithmonë imponuese dhe tërheqëse.
  7. Lojëra – Në shtrat të gjithë ne zbulojmë vetveten tonë më të thellë, por gjithashtu duke luajtur një rol që di se si të gudulisim imagjinatën tonë mund të ndihmojë. Nuk ka nevojë për teprica, duhet shumë pak për tu argëtuar!
  8. Dominimi – është e vërtetë që gratë duan një burrë të vërtetë, por atyre gjithashtu u pëlqen të marrin frenat e lojës në duart e tyre dhe është e drejtë t’i lejoni ato ta bëjnë këtë.
  9. Rreziku – Një adrenalinë e vogël çdo herë pas here mund të ndihmojë dhe duke e bërë atë me rrezikun e kapjes mund të jetë lëvizja e duhur.
  10. Sytë në sy – thjeshtë shikimi që përcjell dëshirën dhe një grua duhet t’i shohë të gjitha në sytë e saj.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...