-5.1 C
Priština
-0.9 C
Zürich
More

  Si e përdorin modelet vajin e kokosit

  spot_imgspot_img

  Vaji i kokosit organik ka dobi që lidhen me humbjen e peshës, zbardhjen e dhëmbëve, shkëlqimin e lëkurës dhe të flokëve. 

  E përdorin tashmë të gjithë: modelja Miranda Kerr, aktoret Hollywood-jane Gwyneth Paltrow, Mary-Kate dhe Ashley Olsen.
  Vaji i kokosit p
  ërshpejton metabolizmin dhe forcon imunitetin. Ky vaj përdoret gjithashtu dhe për trajtimet e bukurisë së lëkurës dhe flokëve.

  Miranda Kerr: – “ E përdor vajin e kokosit në dietën time për vite me rradhë për arsye të vetive dobiprurëse.  E shtoj në sallatat e mia dhe gatuaj me të. Vajin e kokosit e aplikoj direkt në flokë çdo javë për t’i trajtuar flokët në mënyrë natyrale“

  Vaji i kokosit organik i cilësisë së lartë sjell energjinë në organizëm, lufton inflamacionin dhe përmirëson kujtesën.

  Mary-Kate dhe Ashley Olsen e përdorin vajin e kokosit të përzier me pak vaj jojoba, vitaminë E, vaj ulliri, vaj karrote dhe makademia.

  Nëse e aplikoni në flokë përpara se të shkoni në plazh apo pishinë, atëherë kripa dhe klori nuk do tëpenetrojnë në flokë.

  Anila Mirdita – BioNatural Shop

   

   

  Foto: wikipedia, flickr

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...