19.5 C
Priština
More

  Si e përdorin modelet vajin e kokosit

  spot_imgspot_img

  Vaji i kokosit organik ka dobi që lidhen me humbjen e peshës, zbardhjen e dhëmbëve, shkëlqimin e lëkurës dhe të flokëve. 

  E përdorin tashmë të gjithë: modelja Miranda Kerr, aktoret Hollywood-jane Gwyneth Paltrow, Mary-Kate dhe Ashley Olsen.
  Vaji i kokosit p
  ërshpejton metabolizmin dhe forcon imunitetin. Ky vaj përdoret gjithashtu dhe për trajtimet e bukurisë së lëkurës dhe flokëve.

  Miranda Kerr: – “ E përdor vajin e kokosit në dietën time për vite me rradhë për arsye të vetive dobiprurëse.  E shtoj në sallatat e mia dhe gatuaj me të. Vajin e kokosit e aplikoj direkt në flokë çdo javë për t’i trajtuar flokët në mënyrë natyrale“

  Vaji i kokosit organik i cilësisë së lartë sjell energjinë në organizëm, lufton inflamacionin dhe përmirëson kujtesën.

  Mary-Kate dhe Ashley Olsen e përdorin vajin e kokosit të përzier me pak vaj jojoba, vitaminë E, vaj ulliri, vaj karrote dhe makademia.

  Nëse e aplikoni në flokë përpara se të shkoni në plazh apo pishinë, atëherë kripa dhe klori nuk do tëpenetrojnë në flokë.

  Anila Mirdita – BioNatural Shop

   

   

  Foto: wikipedia, flickr

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...