Përbërësit:

2 vezë

25 gram sheqer

20 ml qumësht

40 gram miell

3 gram pluhur për pjekje

Gjalpë për të lyer tiganin

Përgatitja:

Ndani të bardhën e vezëve nga e kuqja. Këto të fundit leni anash të presin, ndërsa të bardhët e vezës përzieni mirë me mikser.

Gjatë përzierjes së tyre, shtoni sheqerin pak nga pak.

Masës kremoze të krijuar shtojani edhe të kuqët e vezëve, një nga një.

Pastaj derdhni edhe qumështin, pak nga pak.

Pasi ta përzieni mirë me lugë, shtoni pak nga pak edhe miellin me pluhurin për pjekje.

Vazhdoni përzierjen deri sa të krijohet masa e duhur.

Një tigan të palpetave, lyejeni me gjalpë dhe lëreni të ngrohet.

Me lugën e akullores, vendosni nga tre topa brum një mbi një, në aq vende sa zë tigani.

Shtoni nga një lugë ujë anash tiganit, mulojini me kapakë dhe lëreni të pjeket për 5 minuta.

Më pas ndërroni anën edhe për 5 minuta të tjerë, në të njëjtën procedurë.

Petullat mund t’i servoni me krem çokolate dhe fruta.