20.7 C
Priština
More

  Maska për flokë në kushte shtëpie

  spot_imgspot_img

  Nëqoftëse keni flokë të thatë, atëherë erërat e dimrit dhe ajri i ftohtë mund t’i përkeqësojë edhe më shumë. Trajtoni flokët e thata me anë të këtyre llojeve të maskave të përgatitura në kushte shtëpiake, e që ndikojnë në zbutjen, shkëlqimin dhe shtimin e joshjes.

  Vaj ulliri dhe mjaltë

  • 6 lugë gjelle vaj ulliri
  • 4 lugë mjaltë
  • Koha: Lani flokët pas 25 minutave

  Kjo maskë ndikon që të keni flokë me shkëlqim dhe të buta.

  Avokado dhe e verdha e vezës

  • ½ Avokado
  • 1 e verdhë e vezës
  • Koha: Pastroni flokët pas 20 minutave

  E verdha e vezës është e mrekullueshme për ndriçimin dhe hidratimin e pamjes suaj, por që ka të njejtat përfitime të mrekullueshme për flokët tuaj.

  Banane dhe mjaltë

  • 1 banane e pjekur
  • 1 lugë gjelle mjaltë
  • 1 lugë vaj ulliri
  • Koha: pastroni flokët pas 15-20 minutash

  Ky kombinim i mrekullueshëm jo vetëm që hidraton nga rrënja deri te majat, por gjithashtu zbut e hidraton lëkurën e thatë të kokës.

  Vaj kokosi

  ½ filxhan vaj kokosi të lëngshëm

  Kjo lloj maske është shumë e thjeshtë, dhe ndoshta një ndër më të preferuarat tona! Vaji i kokosit është i mbushur me antioksidantë dhe vitamina për të ushqyer dhe hidratuar flokët nga mesi i gjatësisë së tyre e deri tek majat.

  kosovarja.ch

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...