1.7 C
Priština
More

  Për shkak të këtyre tri gjërave ju keni marrëdhënie të këqija seksuale

  spot_imgspot_img

  Njëra prej këtyre ju privon nga orgazma!

  Gjatë seksit, ne fokusohemi në kënaqësi dhe argëtim, por duhet të dimë gjithashtu se çfarë mund të shkatërrojë një marrëdhënie të shkëlqyer seksuale.

  Nënvlerësoni rrezikun e sëmundjeve seksualisht të transmetueshme

  Të pyesni partnerin tuaj nëse është testuar për sëmundjet seksualisht të trasnmetuara, nuk është e mjaftueshme për t’u mbrojtur nga ndonjë infeksion i mundshëm. I testuar apo jo, gjithmonë praktikoni seks të mbrojtur.

  Përdorni njëkohësisht edhe lubrifikant me bazë vaji dhe kondom prej lateksi

  Nëqoftëse përdorni një prezervativ prej lateksi, mos përdorni lubrifikant me bazë prej vaji, edhe nëse bëhet fjalë me vaj ulliri apo kokosi, për shkak se vaji dëmton kondomin lateks dhe humbet efektin. Me një prezervativ, është më mirë të përdorni lubrifikant me bazë uji ose silikoni.

  Nxitni partnerin të arrijë domosdo orgazmë

  Fokusimi i madh në nxitjen e parnterit për kulmin e kënaqësisë seksuale apo arritjen e orgazmës, mund të jetë e dëmshme sepse krijon tension mes partnerëve. Ndonjëherë nuk mund të arrini orgazmë dhe kjo është krejtësisht në rregull. Nëse kjo ndodhë, atëherë mënyra më e mirë për ta ndryshuar këtë është vetë-stimulimi si një aktivitet i përbashkët. Për shembull, ju mund të shikoni partnerin duke u prekur. Kur të kuptoni se penetrimi nuk është i nevojshëm për orgazmë, ju do ta shijoni më shumë intimitetin.

  Bëni gjëra që janë të tepërta për ju

  Të provuarit e gjërave të reja në seks është gjithmonë diçka e pëlqyeshme, por asesi mos e teproni me këtë. Bëni eksperimente të shumta saqë mund të rezultoni të lënduar. Për ta shmangur këtë, provoni pozicione të reja dhe relaksohuni ngadalë.

  kosovarja.ch

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...

  Pesë shënjat më manipuluese të horoskopit

  Në varësi të shenjës së zodiakut, disa njerëz mund...