Përbërësit:

2 gota miell hikerrori

1/2 gotë sheqer kokosi ose tjetër

4 lugë gjelle kakao

1/2 lugë çaji pluhur për pjekje

1/2 lugë çaji sodë bikarboni

Shumë pak kripë (maja e gishtave)

1 lugë gjelle fara liri

3 lugë gjelle ujë

1 1/2 gotë (1 gotë e gjysmë) qumësht të vakët

2 lugë të mesme uthull molle ose tjetër

3 lugë gjelle shurup Agave

1 lugë çaji ekstrakt vanilje

1 1/4 gotë kungulleshë e grirë (rreth 1 kungulleshë mesatare) e grirë imët
100 gr çokollatë të zezë

Përgatitja:

Në një enë bëni bashkë miellin e hikerrorit, kakaon, sheqerin, pluhurin për pjekje, sodën e bukës dhe kripën.

Në anën tjetër, në një enë të vogël, bëni bashkë farat e lirit me ujin dhe lërini të qëndrojnë ashtu derisa uji të marr teksturën sikur e bardha e vezëve.

Në një enë të thellë vendosni qumështin, shtoni uthullën lëreni me një anë derisa të filloj qumështi të ndahet, të prishet nga acidsti që ka uthulla e krijohet qumesht i trashë.

Tek qumështi i trashur shtoni shurupin e panjës, vaniljen dhe përzierjen e farave të lirit. Trazojini mirë dhe hidheni tek përzierja e përbërësve të ngurtë.

Për fund shtoni edhe kungulleshën dhe përzijeni mirë.

Masën e fituar hidheni tek filxhanat prej letre, piqini për 15 minuta në temperaturë 180C, ose derisa një rrëmojse e futur në qendër të ëmbëlsirës të dal e pastër.

Në fund, sipas dëshirës hidhni çokollatë të shkrirë sipër.