Përbërësit:

200 gram gjalpë

200 gram sheqer

5 vezë

Ekstrakt ose sheqer nailje

Shumë pak kripë

1 limon

200 ml qumësht

400 gram miell

1 pluhur për pjekje

Përgatitja:

Fillimisht shkrijeni gjalpin dhe filloni të hidhni në të përpërësit një nga një, përveë miellit dhe pluhurit për pjekje. Përzijini me mikser për tre minuta.

Më pas shtoni edhe miellin bashkë me pluhurin për pjekje.

Vendoseni në këllëfin për pjekje, në temperaturë 180 gradë ceclius, për 50 minuta.

Sipas dëshirës, mund ta lyeni edhe më kremën që përmban 3 lugë sheqe dhe lëngun e gjysmës së limonit.