Përbërësit:

9 kube të vogla gjalpi në temperaturë ambienti

1 gotë e gjysmë miell

1 lugë gjelle kripë

1 lugë gjelle uthull molle

1 gjysmë gote ajkë e thartë (shmand)

1 gotë ujë të ftohtë

Fruta mali

Nisheste

Ajkë e ëmbël

Limon

Sheqer kafe

Përgatitja:

Fillimisht miellin dhe gjalpin e shtypni me dorë. Më pas shtoni edhe përbërësit e tjerë dhe krijoni një brum që nuk ngjitet në dorë.

Të njëjtin mbëshjtelleni me folje najloni dhe vendoseni në frigorifer për një orë.

Gjatë kësaj kohe, frutat e ngrira të malit  me një gotë sheqer, tre lugë nisheste dhe lëngun e ¼ të limonit, vendoseni për t’u zier. Masa është e gatshme kur të trashet lëngu.

Më pas brumin e shtrini në formë rrethore dhe në mesin e saj i shpërndani frutat e malit.

Qoshet e brumit i palosni dhe i lyeni me vezë, pak ajkë të ëmbël dhe sipër hidhni sheqer kafe.

Të piqet derisa brumi të marrë ngjyrë të artë.