Efektet janë të pabesueshme, ju nevojitet vetëm një lugë fara liri dhe një gotë ujë. Ky tretman shtëpiak pas dy javës do të bëjë aq ndryshime në dukjen tuaj, sa që shumica nuk do t’ju njohin.Sekreti është në farat e lirit, të cilat, me cilësitë e tyre shëruese, i kontribuojnë përmirësimit të gjendjes së indeve tuaja nënlëkurore dhe rinon posaçërisht pjesët më të ndjeshme të fytyrës – përreth syve, ku lëkura është më e hollë dhe e prirë për krijimin e rrudhave.Përgatitja:

Qitni një lugë fara liri në një enë dhe qitni ujë të vluar të një të tretës së filxhanit, përzieni disa minuta dhe pastaj mbuloni me salvetë dhe lëreni të qëndrojë deri në mbrëmje. Kullojeni përzierjen. Përdorni masën xhelatinoze të ujit në të cilën kanë qëndruar farat e lirit.

Aplikimi:

Më parë pastroni fytyrën dhe qafën dhe pastaj qiteni preparatin e përgatitur. Nuk ka nevojë të brengoseni rreth shmangies së pjesëve të syve, tretjen lirisht qiten edhe në atë pjesë.

Kur maska të thahet, lyeni sërish.

Këtë procedurë përsëriteni pesë herë. Pastaj shpëlajeni dhe qitni kremin e përshtatshëm.

Efekti i maskës nga farat e lirit:

– Tendos dhe e tonifikon lëkurën
– Zvogëlon poret e gjera
– Hidraton lëkurën
– Shërben edhe si piling për lëkurë
– Zvogëlon tepricën e sebumit në lëkurën e yndyrshme
– Ndihmon në pengimin e formimit të akneve dhe në eliminimin e puçrrave
– Ngadalëson plakjen.