Përbërësit:

1 lugë gjelle fara liri, të bluara

1 gotë e gjysmë miell tërshëre, pa gluten (bluani fluskat e tërshërës)

¾ e gotës sheqer kafe

1 pluhur për pjekje

2 lugë gjelle kakao

3 lugë gjelle çokollatë (e zezë), e copëtuar

Një sasi shumë e vogël e kripës

175 ml qumësht bajamesh

2 lugë vaj kokosi ose ulliri

1 lugë gjelle ekstrakt vanilë

 

Për spërkatje sipër:

1 gotë e 1 çerek kafe e nxehtë,

2 lugë sheqer dhe 2 lugë gjelle kakao (të bëra bashkë)

 

Përgatitja:

Në një enë të vogël zbutni farat e lirit me 3 lugë gjelle ujë dhe lërini të qëndrojnë anash.

Në një enë të thellë vendoseni miellin e rërshërës bashkë me çokolatën, pluhurin për fryrje dhe kripën.

Përzierjes shtojani qumështin.

Masën e fituar vendoseni në një tavë të vogël , hidini përsipër sheqerin dhe kakaon e përzirë paraprakisht.

Në fund hidheni kafen dhe lëreni të qëndrojë deri në përthithje.

Ëmbëlsira duhet të piqet 25-30 minuta në 190 gradë celcius.