29 C
Priština
More

  Gjëra të mahnitshme që mund të bëni me sodën e bukës

  spot_imgspot_img

  Mbase të gjithë keni dëgjuar për mrekullitë që bën soda bikarbone në mirëmbajtje të lëkurës, pastrim të dhëmbëve apo lajre në kuzhinë e banjo. Por ne ju sjellim edhe benifite të tjera të këtij produkti.

  Lehtësoni pickimet e instekteve duke përzier sodën e bikarbonit me ujë. Me masën e krijuar lyeni pjesën e infektuar, që të shpejtoni sherimin.

  Pastroni brushën e flokëve që të duket si e re. Krejt cka duhet të bëni është të përzieni një lugë të vogël nga soda e bikarbonit me një gotë ujë. Futeni krehërin e flokëve dhe të gjitha papastërtitë do të largohen. Në fund shpërlajeni.

  Freskojeni frigoriferin nga aromat e ushqimeve. Mjafton të hapni një paketim të sodës së bukës  dhe ta vendosni atë në pjesën e prapme të pajisjes. Ajo do të neutralizojë aromën e pakëndshme. Mos harroni ta ndërroni paketimin çdo dy muaj.

  Bëjini lulet të jetojnë më gjatë. Thjeshtë shtoni një lugë të vogël nga soda e bikarbonit në vazon me ujë dhe lulet do të qëndrojnë të freskëta më gjatë.

  Artikulli paraprak
  Artikulli tjetër

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...