Përbërësit:

1 gotë gjalpë

2 gota çokolatë e zezë, e copëtuar

2 gota sheqer (mundësisht të kaftë)

6 vezë

1 lugë sheqer vanilje

½ lugë çaji kripë

1 gotë kakao

 

Përgatitja:

Shkrijeni çokolatën me avull.

Shtoni sheqerin e vezët dhe përzijini me tel kuzhine derisa të trashet masa.

Në një enë tjetër bashkojeni kripën me miell dhe kakao. Më pas bëni bashkë të dyja masat dhe përzijini mirë.

Masën e fituar vendoseni në një tavë të vogël, të cilën e keni lyer me pak vaj dhe i keni vendosur letër për pjekje.

Ëmbëlsira pjeket në furrën e ngrohur paraprakisht, në temperaturë 180 gradë celcius, 25 minuta.