17.7 C
Pristina
14.6 C
Zurich
More

  Çmimi “Albumi më i mirë vokal i Pop-it” në duart e Dua Lipës

  spot_imgspot_img

  Këngëtarja kosovare me famë botërore, Dua Lipa, ka fituar çmimin e Grammy’s për “Albumin më të mirë vokal të Pop-it” për vitin 2021 me albumin e saj, “Future Nostalgia” .

  Lipa, arriti ta rrëmbente çmimin me peshë ani pse në nominimet për këtë kategori, përpos saj ishin edhe ikona e muzikës, Lady Gaga (Chromatica), Taylor Swift (Folklor), Harry Styles (Fine Line) dhe Justin Bieber (Changes).

  “Faleminderit shumë, kjo është një çmenduri. ‘Future Nostalgia’ më ka ndryshuar jetën në shumë mënyra por një gjë që e kam kuptuar është se sa e rëndësishme është lumturia. Në fund të albumit tim të parë mendoja se duhet bërë muzikë të trishtë për të ndier se ajo ka rëndësi dhe jam mirënjohëse dhe e nderuar pasi që lumturia është diçka që të gjithë e meritojmë”, ka thënë Lipa pasi pranoi çmimin.

  Dua, interpretoi këngën “Dont start now” në skenën gjigande të ceremonisë së Grammy’s, këngë kjo e cila po ashtu ishte e nominuar për “Regjistrimin/Incizimin më të mirë të vitit”.

  “Future Nostalgia” u nominua si për “Albumin më të mirë vokal të Pop-it” ashtu edhe për “Albumin e vitit”, ndërsa producenti Andrew Watt – i cili punoi në këngën “Break My Heart” – fitoi për “Producentin e Vitit, Jo klasik”.

  Ndryshe, Dua Lipa ishte e nominuar në gjashtë kategori për ceremoninë e Grammy’s 2021.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...