24.6 C
Pristina
27.9 C
Zurich
More

  Djem, ja pse ju duhet një shoqe e ngushtë

  spot_imgspot_img

  Djem, ne e dimë që keni “vëllezër” në jetën tuaj me të cilët ndani ndjenjat, mendimet dhe madje shpreheni mjaft lirshëm. Por a e dini se të kesh një shoqe mund të jetë një gjë akoma më e mirë? Mund të keni parë ose hasur në djem që miqësitë më të forta i kanë me femra. Sigurisht, kjo mund t’ju bëjë të pyesni veten. Për të mbajtur larg të gjitha dyshimet tuaja, ka arsye pse burrat kanë nevojë për një shoqe në jetën e tyre.

  Arsye të tilla si:

   Do t’ju japë këshillat më të mira rreth pamjes

  Të kesh një shoqe femër do të thotë se shija jote rreth modës do të përmirësohet ndjeshëm. Ajo do t’ju ndihmojë të kuptoni se cili model flokësh ju duket mirë ose çfarë duhet të vishni në raste të veçanta. Me ndihmën e saj, ju lehtë mund të kuptoni ngjyrat që ju përshtaten. Ajo gjithmonë do t’ju ndihmojë me këshillat më të mira të pastrimit dhe kështu me radhë.

  Do të jetë këshilltarja juaj e marrëdhënies

  Pavarësisht se sa keq jeni zënë ju dhe partneri, nëse keni një shoqe të arsyeshme, atëherë nuk keni nevojë të shqetësoheni. Kjo sepse ajo do të sigurojë që ju të pajtoheni së shpejti dhe të zgjidhni konfliktet tuaja. Arsyeja pse ajo mund të jetë këshilltarja juaj e marrëdhënieve është fakti që e di se si funksionon mendja e një gruaje dhe çfarë mund të funksionojë mirë.

  Do të dëgjojë problemet tuaja

  Pavarësisht nëse mërziteni në punë apo me familjarët tuaj, shoqja do të dëgjojë gjithmonë të gjitha problemet tuaja. Ju gjithmonë mund të ndani problemet pa pasur frikë se do të gjykoheni. Në fakt, ajo do t’ju dëgjojë me durim dhe do t’ju sugjerojë më të mirën.

  Do t’ju ndihmojë gjatë blerjeve

  Nëse pazaret ju bezdisin, atëherë gjithmonë mund të mbështeteni te shoqja juaj për t’ju ndihmuar në këtë drejtim. Edhe pse e urreni blerjen me orë të tëra, do të kuptoni që një shoqe mund t’ju ndihmojë në zgjedhjen e veshjes. Ajo gjithmonë do t’ju çojë në vendin më të mirë për të blerë gjërat më të mira për ju dhe buxhetin tuaj.

   Gjithmonë do të të motivojë ty

  Shoqja juaj do t’ju motivojë gjithmonë që të jeni një njeri më i mirë dhe i ndjeshëm. Ajo do t’ju inkurajojë të arrini qëllimet tuaja dhe gjithmonë do t’ju kujtojë potencialin që keni. Kurdoherë që ndiheni të ulët ose të demotivuar, ajo do të jetë gjithmonë aty që ju të dini vlerën tuaj.

  Burimi: Albanianpost.com

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...