19.5 C
Priština
More

  Vetullat element kryesor për ndryshimin e femrave

  spot_imgspot_img

  Vetullat janë tipari që mund të ndryshojë një femër, në mënyrë radikale. Tendencat dhe bërja e tyre ka ndryshuar me kalimin e kohës.

  Vetëm disa vjet më parë askush nuk i kushtoi vëmendje këtij detaji në dukje të parëndësishëm të fytyrës së një gruaje, por tani gjithçka ka ndryshuar. Për korrigjimin e vetullave, përdoren kozmetikë të veçantë, ato njollosen dhe rregullohen.

  Për të dytin vit me radhë, forma natyrale e vetullave me kthesa të buta dhe të buta nuk e ka humbur popullaritetin e saj. Për korrigjimin e vetullave, vetëm urën e hundës dhe qimet e ulëta duhet të rrëmbehen. Sa për konturin e sipërm, ju duhet ta rregulloni atë vetëm nëse ka qime në rritje veç e veç. Në mënyrë që të rregulloni vetullat, ju duhet t’i krehni ato me një furçë të butë në drejtim të rritjes së të gjitha qimeve.

  Zgjedhja e një forme të përshtatshme të vetullave, duhet domosdoshmërisht të përqendroheni në formën e fytyrës dhe vetullave. Bukuroshet rekomandojnë që vajzat të rregullojnë vetullat duke këputur flokët përgjatë vijës së poshtme të vetullave.

  Korrigjimi i modelit 2021 nënkupton vetëm eleminimin e disa mangësive, kështu që forma natyrore nuk duhet t’i nënshtrohet ndryshimeve të forta.

  Përdorimi i ngjyrave do t’i japë një hije të kundërt flokëve dhe do t’i bëjë vetullat më të mprehta. Kjo është veçanërisht e efektshme në ditët e para pas procedurës. Kujdesi i mëtejshëm bie mbi pronarin e vetullave, pamja e së cilës do të varet vetëm nga ajo.

  Burimi: Albanianpost.com

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...