11.3 C
Priština
More

  Vaginë e ngushtë – seksi më i mirë!

  spot_imgspot_img

  Nëse brengoseni se me kohë vagina juaj mund të zgjerohet, ja gjërat që duhet ti bëni për një vaginë të ngushtë.

  Ushtrime Kegel

  Të gjithë e njohim mjekun e vjetër dhe të mirë, Arnold Kegel, i cili ka shpikur ushtrimet për muskujt vaginal dhe ka promovuar praktikën për femrat dhe pjesët e tyre intime. Që të mësoheni se si ti bëni këto ushtrime, provoni që të ndaloni urinën disa herë gjatë urinimit. Ky shtrëngim i muskujve mund të bëhet edhe në “të thatë”, provoni ta bëni 10-25 herë në 5 seri në ditë. Pasiqë nuk dallohen se i bëni, mund ti bëni kudo, qoftë edhe duke pritur në rradhe në postë apo në bankë.

  Sferat erotike

  Qëllimi i sferave erotile nuk është vetëm eksitimi seksual por edhe aktiviteti i muskujve të vaginës. Kjo ndihmesë erotike shërben për forcimin e muskujve edhe atë me futjen e sferave në vaginë, e pastaj relaksoheni në krevat, e kapni shiritin dhe e tërhiqni lehtësisht ndërsa në anën tjetër i shtrëngoni msukujt që mos të lejoni sferat të dalin jashtë. Me sferat në vaginë mund ti kryeni punët e shtëpisë përderisa muskujt e vaginës ushtrojnë dhe forcohen.

  Ushtrime gjatë seksit

  Kur të mësoheni të kontrolloni msukujt vaginal atëherë mund të ushtroni edhe gjatë seksit, për më tepër do e çmendni partnerin. Ai në organin e tij do të ndjejë shtypje erotike ndërsa ju do e ndjeni edhe më intenzivisht penetrimin e tij. Vagina juaj do të jetë më e ngushtë për një çast, në çastin tjetër do të zgjerohet, kështuqë seksi do të jetë edhe më intenziv dhe orgazma do të jetë më e fortë.

  Kremë për forcimin e muskujve

  Sikurse kujdeseni për fytyrën dhe e lyeni me kremë, ashtu duhet të kujdeseni edhe për vaginën. Nëse pritoni ti bëni ushtrimet e sipër përmendura atëherë kozmetika ka menduar për ju kremën për forcimin e muskujve. Mirëpo para se të përdorni një gjë të tillë është mirë të konsultoheni me gjinekologun pasiqë mund të keni pasoja jo të këndshme./kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...