11.3 C
Priština
More

  Ushqimi që flokëve të thinjura i kthen ngjyrën: Aq i fuqishëm sa që edhe kanceri qëndron sa më larg jush!

  spot_imgspot_img

  Burimi i mirë i oksigjenit i ndihmon trupit të rigjenerohet nga koka deri në këmbë!

  Flokët e thinjura janë treguesi i fundit të proçesit të plakjes, kurse rreth gjysma e pesëdhjetëvjeçarëve janë të thinjur. Njerëzit përpiqen t’i fshehin flokët e thinjura me ndihmën e ngjyrave, por ka edhe mënyrë më të lehtë!

  Është dëshmuar se konsumimi i rregullt i barit të ri të grurit (gjethet e sapo qelura të grurit) mund ta kthejë ngjyrën natyrale të flokëve!

  Kjo nuk është përparësia e vetme që sjell konsumimi i këtij bari të mrekullueshëm.

  Bari i grurit mund ta ngadalësojë e tërë proçesin e plakjes. Ai ju rigjeneron lëkurën tuaj, detoksikon trupin tuaj, shtrëngon lëkurën e varrur, kurse besohet se mundet madje edhe ta shtypë karcinomin.

  Medicina tradicionale kineze e lidh pigmentimin e flokëve me cilësinë e gjakut dhe forcën e veshkave. Sipas saj, flokët e thinjura tregojnë për veshka dhe gjak të dobëta më shumë se për plakjen.

  Bari i grurit përbëhet nga 70% klorofil, që e bën efikas për kthimin e shëndetit të veshkëve dhe gjakut tuaj.

  Bari i grurit përmbanë shumë materie ushqyese të cilat e rinovojnë dhe forcojnë trupin tuaj. Përveç përmbajtjes së lartë të klorofilit, ai përmbanë edhe 17 amino acide esenciale, 90 minerale, 13 vitamina dhe 80 enzime.

  Dr. Erp–Tomas, hulumtues i njohur shkencorë ka deklaruar se “7 kilogram bari të grurit janë ekuivalent me 150 kiloram karrota, sallatë të gjelbër dhe selino”.

  Bari i grurit ofron mbrojtje të pathyeshme kundër shumë sëmundjeve. Si detoksikues i plotë natyral, ai mbronë mëlçinë dhe pastron gjakun duke neutralizuar substanca sikur kadmiumi, nikotina, stronciumi, zhiva dhe polivinil klorurin.

  Bari i grurit është burim i oksigjenit të lëngshëm, dhe kështu zmadhon prodhimin e rruzave të kuqe të gjakut dhe e rritë nivelin e oksigjenit në trup dhe në këtë mënyrë lufton kundër kancerit, sepse qelizat kancerogjene nuk mund të mbijetojnë në rrethana alkalike.

  Revista profesionale e Hulumtimit të mutacioneve ka shpallur studimin me të cilin dëshmohet se klorofili është më i fuqishëm se beta-karoteni dhe vitaminat A, C dhe E. Efekti antikancerogjen i klorofilit është më i fuqishëm se cilido nutritient tjetër./kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...