17 C
Priština
18.3 C
Zürich
More

  Thonjtë i keni të dëmtuar dhe të shkatërruar? 4 mënyrat e testuara si t’i përforconi ato

  spot_imgspot_img

  Duhet të dini se cilësia e thonjve ndikon mjaft në stilin e jetës suaj. Megjithatë, ekzistojnë disa mënyra se si t’i përforconi ato dhe së fundmi, të arrini që t’ju rriten sërish. 

  Pini ujë

  Edhepse ju tashmë e dini se duhet të pini ujë rreth 1.5 litër në ditë që të jeni të shëndetshëm dhe të bukur – është shumë e rëndësishme që ju të dini se uji është i dobishëm dhe ndikon në cilësinë e thonjve.

  Proteina bimore

  Për thonjtë me më shumë shkëlqim, janë të nevojshëm proteina bimore të cilat do t’i gjeni sidomos tek fasulja. Konsumi i një porcioni në javë, është i nevojshëm që të keni thonj të bukur dhe të shkëlqyer.

  Kujdesi

  Përveç që është e rëndësishme hidratimi nga brenda, thonjtë duhet të mirëmbahen edhe nga jashtë. Zgjedhni krem me bazë vazeline dhe lyeni njëherë në ditë.

  Pushoni nga manikyri i thonjve

  Edhepse manikyri apo lyerja e thonjve me llak, mbron thonjtë tuaj, gjithashtu është e nevojshme që të pushoni nganjëherë nga ai. Nëse i keni lyer thonjtë gjatë tërë javës, është mirë që për disa ditë të tëra të mbani thonjtë natyral, pa kurrëfarë efekti nga jashtë./kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...

  Pesë shënjat më manipuluese të horoskopit

  Në varësi të shenjës së zodiakut, disa njerëz mund...