-1.2 C
Priština
-2.8 C
Zürich
More

  Metodë e re per larjen e flokëve

  spot_imgspot_img

  I lani flokët me shampo pastaj në fund shtoni regjeneruesin apo zbutësin e flokëve? E bëni këtë si shumica e femrave, megjithatë ekziston edhe metodë tjetër, veçanërisht e kundërta e mënyrës së rregullt deri tani.

  Alison Freer nga Teksasi, autore e librit “xoJane”, shpjegon se pse është më mirë që të lani flokët së pari me rigjenerus pastaj me shampoo.

  “Kështu e kam praktikuar larjen e flokëve përgjatë një jave dhe që tani shoh ndryshime, tani më duket më mirë se ç’mund t’i kisha ndonjëherë”, thekson Alison.

  Problemi i saj më i madh ishin floku me yndyrë e cila ishte edhe arsyeja pse duhej që t’i lante çdo ditë si dhe majat e flokëve i kishte jashtëzakonisht të thata.

  Kjo metodë ka ndikuar që flokët e saj të kenë më shumë shkëlqim dhe volum të plotë. Ajo nuk është e vetmja që është vërtetuar me aplikimin e kësaj metode. Blogistja me emrin Siobhan, në blogun e saj ka deklaruar se i lanë flokët ashtu sikur edhe Alison.

  Edhe një këshillë tjetër, para zbutësit mund t’i lyeni flokët edhe me ndonjë lloj vaji (ulliri, bademi etj.) e më pas të lani flokët me shampon. Shumë femra janë dakord në lidhje me këtë, por ka edhe nga ato që mendojnë se kjo është mënyrë efektive vetëm për ato femra që kanë flokë normale dhe me yndyrë, ndërsa për flokët e thata përshtatet më shumë teknika e vjetër- së pari shampo, pastaj regjeneruesi./kosovarja.ch/

   

   

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...