6.6 C
Priština
More

  Testi i shtatzënisë, disa rregulla

  spot_imgspot_img
  Kur bëni një test shtatzënie, shqetësimi juaj më i madh ka të ngjarë të jetë saktësia e rezultatit. Shumë gra e ndajnë këtë shqetësim ndërsa testet e shtatzënisë janë përgjithësisht të sakta por ato mund të krijojnë dhe gabime.
  Ekzistojnë dy kategori gabimesh kur bëni një test shtatzënie në shtëpi: ato që lidhen me kohën dhe ato që lidhen me interpretimin e atij testi.
  Vendosja se kur duhet të bëni një test shtatzënie në shtëpi ka qenë e thjeshtë: keni pritur deri ditën kur keni humbur menstruacionin dhe më pas keni bërë një test.
  Sot, ju mund të merrni një test shtatzënie që pretendon t’ju tregojë nëse jeni shtatzënë para se të keni humbur menstruacionet.
  Ndërsa këto teste mund të prodhojnë një rezultat të saktë, kjo varet nga personi. Jo çdo grua që është shtatzënë do të ketë të njëjtat nivele të hormonit korionik human në urinë.
  Testet zakonisht do t’ju japin kohën e saktë në të cilën mund të shikoni për të marrë rezultatin tuaj. Ndërsa urina udhëton përmes dritares së treguesit mund të duket sikur të dy linjat janë të pranishme, ose se ekziston një shenjë plus.
  Sidoqoftë, kjo nuk do të thotë që jeni shtatzënë – kjo thjesht do të thotë që testi po funksionon. Ju duhet të prisni deri në fund të kohës së dhënë në udhëzime për të lexuar rezultatet e testit tuaj – i cili zakonisht është një ose dy minuta.
  Përdorni një kronometër ose një aplikacion kohëmatës në telefonin tuaj për të mbajtur gjurmët.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...