Përbërësit:

1 gjalpë (250gr)

1 gotë sheqer

2 vezë

1 sheqer vanilje

Miell

Pluhur për pjekje

5 molla

Kanellë

Përgatitja:

Së pari shkrijeni në temperaturë të ulët një gjalpë (250 gr) bashkë me një gotë sheqer. Vazhdimisht përzijeni edhe pasi ta largoni nga nxehtësia.

Këtu shtoni dy vezë, sheqerin e vaniljes dhe vazhdoni të përzieni masën. Më pas shtoni miellin dhe pluhurin për pjekje. Sasinë e miellit e vendosni deri sa brumin të bëni në formë topi.

Masën ndajeni në dy pjesë, njërën për pjesën e poshtme, tjetrën sipër.

Mollët grijini duke i kaluar në rende, shtoni sheqer dhe kanellë sipas shijës.

Në tavën për pjekje, vendoseni pjesën e parë të brumit të cilin e keni holluar. Sipër hidhni mollët.

Pjesën e mbetur të brumit prejeni në shirita dhe vendoseni sipër mollëve.

Tarta duhet të pjeket në 200 gradë celcius për 20 minuta.

Para servimit, hidhni sipër sheqer pluhur.