2.2 C
Priština
More

  Si të parandaloni rënien e gjoksit pas ushqyerjes me gji, ja truket për gjoks të ngritur dhe të fortë

  spot_imgspot_img

  Gjatë ushqyerjes me gji duhet ta vendosni gjithmonë fëmijën në pozicionin e duhur në mënyrë që të mos formohen fryrjet e gjirit, çarjet etj. Nëse e bëni këtë në mënyrën e duhur proçesi do të jetë më i thjeshtë dhe fëmija do të ushqehet shëndetshëm.

  Por si t’ja bëjmë për të mbrojtur edhe formën e gjoksit?

  Duhet të theksojmë se deri tani ndoshta kemi besuar diçka të gabuar. Në të vërtetë nuk ështe gjidhënia që e shkatërron formën dhe bukurinë e gjinjve, por disa zakone të gabuara. Që nga ky moment duhet të tregoni kujdes dhe të mbroni gjoksin tuaj duke:

  • Ushqyer me gji! Nga ketu fillon mbi të gjitha shëndeti i mirë i gjinjve, pasi ky proçes e mbron gruan nga shfaqja e qelizave tumorale jo vetëm në gjoks por edhe ne vezore.
  • Hidratoni lëkurën. Përdorni vajin e bajames për të masazhuar lëkurën e gjoksit. Kjo duhet të kthehet në një zakon që në shtatzani dhe gjatë gjithë periudhës së gjidhënies.
  • Noti ose disa ushtrime specifike do t’ju ndihmojnë të tonifikoni musukujt e gjoksit.
  • Vendosni recipeta të rehatshme. Nëse ato do të jenë tepër të ngushta, indet e gjinjve do të kenë shumë pak oksigjen në dispozicion. Krahas vajit të bajames duhet të përdorni edhe kompresa të ftohta në gjoks.
  • Ushqehuni shendetshem. Nëse do të mbani një peshë të mirë trupore yndyra në trup do të jetë e ulët dhe për pasojë edhe zmaliaturat do të shfaqen me më vështirësi?

  Burim: pernenat.al

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...