2.2 C
Priština
More

  Zmadhoni sytë përmes grimit

  spot_imgspot_img

  Sytë e mëdhenj dhe joshës janë gjithmonë në modë. Po ju sjellim disa triqe si ti theksoni sytë përmes grimit.

  Lakoni qerpikët

  Lakimi i qerpikëve është një domosdoshmëri, nëse dëshironi që sytë t’ju duken më të mëdhenj dhe më të theksuar. Por, mos e teproni, mjafton të lakoni njëherë në rrënjë të qepikëve dhe herën e dytë lakoni mesin e tyre.

  Mbuloni rrathët e errët poshtë syve

  Zgjidhni korrektor që është një nuancë më i ndritur se ngjyra e lëkurës suaj, sepse më mirë i mbulon rrathët e errët rreth syve.

  Hijëzim i ndritshëm në skajet e syve

  Aplikoni hijëzimin e lehtë në skajet e brendshme të syve, ndërsa domosdoshmërisht aplikoni maskarën edhe tek qerpikët e poshtëm të syve.

  Eyeliner apo laps për sy

  Nën vijën e brendshme të qerpikëve të sipërm aplikoni një vijë me eyeliner apo laps për sy. Ky trik do të bëjë që qepikët tuaj të duken më të trashë. Lapsin mund ta aplikoni edhe poshtë syrit. Që t’ju duken sytë më të mëdhenj, aplikoni një vijë sa më të hollë që të jetë e mundur, më mirë është nga mesi i qepallës e deri në skajet e jashtme.

  Vetullat

  Krehni vetullat tuaja dhe mbushni zbrazëtirat me laps për vetulla. Për t’i bërë sytë që t’ju vërehen dhe theksohen, është e rëndësishme që vetullat tuaja të jenë të rregullta.

  kosovarja.ch

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...