-6.7 C
Priština
2.1 C
Zürich
More

  Si të arrini grim të përsosur për plazh

  spot_imgspot_img

  Masa e vërtetë e kozmetikës për në plazh është gjë shumë delikate, nëse përdorni shumë shkrihet dhe rrjedh dhe keni ndjesinë e ngjitësit, dhe nëse keni vënë shumë pak, mund të ndjeheni të pasigurta. Ja, pra, një udhëzues për grim të përkryer për plazh, vetëm në disa hapa.

  Shumë grim, shkakton vetëm efekt të kundërt

  HAPI I PARË

  Në vend të kremës së zakonshme për fytyrë, gjatë verës përdorni ndonjë nga kremat të cilat në vetvehte kanë përbërës që mbrojnë nga dielli, dhe duke pasur parasysh se fytyra juaj është gjithmonë e ekspozuar ndaj diellit, kjo le të ju bëhet një praktikë nga fundi i pranverës deri në vjeshtën e vonuar.

  HAPI I DYTË

  Vendosni një maskë transparente për të parandaluar shkrirjen (rrjedhjen) dhe njollosjen e grimit, kurse hijëzimi i artë ju thekson tenin.

  HAPI I TRETË

  Nëse ndjeni se duhet të keni një lloj të bazës më të fortë, nëse keni lëkurë të thatë përdorni kremë hidratuese të tonalizuar, kurse nëse lëkura e juaj është e yndyrshme, pudër në formë guri.

  HAPI I KATËRT

  Shmangni shkëlqyesit e buzëve, dhe zgjedhni vaj apo balsam për buzë në formë stiku. Kjo do t’i japë buzëve tuaja dozën e duhur të ngjyrës dhe ndjenjë të butë dhe të lëmuar.

  HAPI I PESTË

  Frizura e juaj le të jetë e thjeshtë, dhe mbani kaçurrela të lëshuar natyrshëm, ose lyeni flokët me ‘gel’ për të arritur pamje të frymëzuar nga pistat e modës./kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...