-5 C
Priština
-3.1 C
Zürich
More

  Bananja lufton qelizat abnormale dhe forcon imunitetin

  spot_imgspot_img
  E keni ditur që sa më shumë pikëza të errëta që ka bananja, aq më i lartë është ndikimi i saj në forcimin e imunitetit. Prandaj, sa më e pjekur që të jetë, aq më të mëdha janë cilësitë e saj anti-kancer.
  Sipas Kërkimit Shkencor Japonez, bananja plotësisht e pjekur me pikëza të errëta mbi lëkurë të verdhë prodhon një substancë të quajtur (faktori tumor nekrozë), i cili ka aftësinë për të luftuar qelizat abnormale.
  Bananet me lëkurë të verdhë e me pikëza të errëta janë 8 herë më efektive në rritjen e numrit të qelizave të bardha të gjakut sesa bananet në versionin e lëkurës së gjelbër.
  Ushqimi me 1-2 banane në ditë rrit imunitetin.
  Qëndroni të shëndetshëm.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...