19.7 C
Priština
More

  Shikoni mjekun që arrin të rrotullojë foshnjen e palindur në barkun e nënës

  spot_imgspot_img

  Shtatzënia dhe linda mund të ofrojnë momente të mahnitshme. Ne kemi parë fenomene të habitshme se si foshnjat lindin vet apo çlirojnë veten e tyre, apo si motrat binjake lindin në të njejtën saktësi kohore. Video e mësipërme ka kapur shifrën e shumë klikimeve dhe është shquar jashtzakonisht shumë.

  Në dy minuta kohë, një mjek në Spitalin Royal Sussex në Brighton, angli, ka realizuar një verizon të jashtëm cefalik (EVC), duke kthyer fetusin në përmballjen apo pozicionin me kokë te poshtë.

  Në fillim ai paraljamëron nënën, e cila është 36 javëshe shtatzënë, që procesi do të jetë paksa i pakëndshëm, por jo edhe me dhimbje të padurueshme. “Nëse nuk mundeni ta përballoni këtë dhimbje, thjeshtë konfirmoni që të ndërprej procesin” – i sqaroi mjeku nënës shtatzënë. Kështu, ai e kthen foshnjen e palindur, ndërsa me përfundimin e procedurës, nëna fillon të skuqet dhe të nënqesh në vete. Nëna e përshkruajti si diçka qesharake dhe të panjohur, tërë procesin dhe padyshim e përballoi me sukses.

  Ndoshta pjesa më e çmendur është se ju mund të shihni formën e fëmijës duke lëvizur në stomak. Personi që inçizonte tërë kohën ngjarjen, u mahnit me të madhe duke pohuar: “çfarë njeriu, është një gjeni i vërtetë”. Nuk mund ta besoj se pash rrotullimin e foshnjes. Kjo ishte diçka shumë e mahnitshme./kosovarja.ch/

  Më shumë se 4 milion njerëz e kanë shikuar këtë video të mahnitshme…

  https://www.youtube.com/watch?v=qT2jBxVoOQc

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...