-2.8 C
Priština
2.7 C
Zürich
More

  Sa ka rëndësi pamja e jashtme?

  spot_imgspot_img

  Ndoshta nuk e keni ditur, por femrat me pamje mesatare por me paraqitje të miqësore marrin nota më të mëdha sesa bukuroshet me vija perfekte të fytyrës.

  Është e qartë se bukuria është e rëndësishme, për këtë janë të vetëdishme edhe femrat edhe meshkujt që janë atraktiv e që përballen çdo ditë në rrugë me shikimet e njerëzve. Por përsëri shijet janë të ndryshme.

  Ajo që dikujt mund t’i duket e bukur, nuk është për dikë tjetër, e pamja assesi nuk është qelësi mbyllës apo faktori i gëzimit në dashuri.

  Në një kërkim të psikologëve francezë, meshkujt kanë pasur detyrë që të notojnë tërheqjen e femrave përmes fotografisë. Interesante është që edhe pse kanë qenë njëzëri se cila femër e ka fytyrën më të bukur, gjoksin apo këmbët, si tërheqëse i kanë notuar femrat tjera, derisa të bukurat kanë kaluar me notë mesatare. Ekspertët me këtë kanë ardhur në përfundim që bukuroshet nuk do të thotë që gjithmonë të jenë tërheqëse vetëm për shkak se mashkujt e dinë që janë të bukura.

  Në një kërkim në SHBA meshkujt kanë pasur të njëjtin mendim si ata në Francë, me atë që femrat më tërheqëse janë notuar ato që kanë buzëqeshje dhe paraqitje miqësore, e sidomos shikimin e veçantë.

  Kështu femrat me pamje mesatare por me buzëqeshje miqësore kanë marrë nota më të mëdha sesa ato që kanë vija perfekte të fytyrës, të cilat shpesh janë cilësuar si të ftohta. /kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...