-5.9 C
Priština
2.2 C
Zürich
More

  Receta për fëmijë – Perime me mish pule

  spot_imgspot_img

  Nevoitet:

  • Perime (brokoli, lulelakër, bizele, lakër brukseli, kungull i njomë),
  • 1 qepë,
  • Mish pule ose të mëlçisë,
  • Supë me lëng mishi të pulës,
  • Gjalpë,
  • Pak vaj ulliri.

  Përgatitja:

  Në pak vaj copëtoni qepën deri sa të zbutet. Shtoni perimet sipas menysë së propozuar dhe përzieni deri sa të bëhet masë e butë. Mishin e pulës apo të mëlçisë skuqni me pak gjalpë apo vaj ulliri rreth 7 minuta. Në një enë vendosni mishin, shtoni perimet të gatuara në avull si dhe mbi to derdhni supën e pulës. Vendosni në furrë në 180 gradë dhe piqeni deri sa mishi dhe perimet të zbuten mirë. Nëse është e nevojshme, në ndërkohë shtoni lëng mishi të supës. Përzieni mishin dhe perimet dhe pasi të ftohet ushqeni fëmijën tuaj./kosovarja.ch/

   

  Për ushqime të gatshme të përgaditura si nga dora juaj, kosovarja.ch ju propozon produktet e HIPP, pa aroma shtesë, pa ngjyrosës dhe pa konzervans shtesë, të përgaditur në mënyrë delikate dhe me avull. 

  Fotografitë: fondi i fotografive të HIPP

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...