22 C
Priština
26.1 C
Zürich
More

  Reçel i shijshëm me kumbulla

  spot_imgspot_img

  Përbërësit:

  500 g sheqer,

  120 g sheqer,

  3 yje Anise (Anise, eshte nje lloj bime aromatizuese qe perdoret per ti dhene arome ushqimeve, e qe zakonisht perdoret per gliko dhe recele…)

  Përgatitja

  1. I pastroni dhe i preni kumbullat. Vëni në tenxhere dhe shtoni sheqer dhe anise. Mbulojeni tenxheren dhe lereni të rrijë një orë apo dy që të lëshojë lëngun.
  2. Vendoseni tenxheren në zjarr të fortë. Përziejmë pa pushim për 15 minuta. Lereni përzierjen të trashet aq saqë nuk rrjedh prej pjatës.
  3. Hidheni në kavanoz të sterilizuar (sasia është e mjaftueshme për kavanoza prej 800ml) dhe mbylleni atë. Lereni të ftohet.
  kosovarja.ch

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...

  Pesë shënjat më manipuluese të horoskopit

  Në varësi të shenjës së zodiakut, disa njerëz mund...