Përbërësit:

500 g sheqer,

120 g sheqer,

3 yje Anise (Anise, eshte nje lloj bime aromatizuese qe perdoret per ti dhene arome ushqimeve, e qe zakonisht perdoret per gliko dhe recele…)

Përgatitja

  1. I pastroni dhe i preni kumbullat. Vëni në tenxhere dhe shtoni sheqer dhe anise. Mbulojeni tenxheren dhe lereni të rrijë një orë apo dy që të lëshojë lëngun.
  2. Vendoseni tenxheren në zjarr të fortë. Përziejmë pa pushim për 15 minuta. Lereni përzierjen të trashet aq saqë nuk rrjedh prej pjatës.
  3. Hidheni në kavanoz të sterilizuar (sasia është e mjaftueshme për kavanoza prej 800ml) dhe mbylleni atë. Lereni të ftohet.
kosovarja.ch