-5.6 C
Priština
-2.4 C
Zürich
More

  Qarja pandërprerë e foshnjave – Sekreti i qetësimi që çdo prind duhet ta dijë

  spot_imgspot_img

  Vetëm tundni prapanicën e vogël të foshnjes suaj…

  Qarja pandërprerë e foshnjave mund të shqetësojë pa masë prindërit e rinj, saqë nga të bërtiturat zvarriten tërë natën poshtë jastëkut e deri në dëshirën për të ikur diku larg ku nuk dëgjohet qarja e padurueshme. Por, lajme të mira! Pediatri Robert Hamilton merret me të qarat dhe ulëritjet e bebeve çdo ditë, dhe ka krijuar një lëvizje të vogël për t’i qetësuar ato e që interneti e quan si “tundja e prapanicës” së foshnjës.

  E tëra që duhet të bëni është të kryqëzoni krahët e foshnjës në gjoksin e saj, të kapni mjekrrën e saj me një dorë si dhe të tundni prapanicën e saj me dorën tjetër tuajën. Duke u bazuar në demonstrimin e tij, pas dy sekondash tundjeje, qetësohet edhe foshnja më e mërzitur. Shikoni Dr. Hamilton se si i zbut plotësisht foshnjat duke qarë me anë të këtij triku magjepsës.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...