29 C
Priština
More

  Si të kënaqim mashkullin

  spot_imgspot_img

  Ne jemi të gjithë të vetëdijshëm për faktin se ka gjëra të caktuara, kur është fjala për seksin, që janë të nevojshme për mashkullin tuaj, por ai nuk do të fliste në çdo rast për këto gjëra. Meshkujt duan të mburren për jetën e tyre seksuale dhe përvojat e pasura, por rrallë hyjnë në detaje, madje edhe kur flasim me miqtë. Ka lëvizje dhe qëndrime seksuale të caktuara të cilat i eksitojnë ata, por ata nuk janë në gjendje që të kërkojnë atë nga partnerja e tyre, thotë terapisti i njohur, Dr Sandor Gardos. Në këtë artikull ju do të zbuloni disa fantazitë për të cilat meshkujt rrallë herë guxojnë të flasin:

  Burri juaj dëshiron një grua që mund dhe di se si të eksitohet vet – Grave në përgjithësi ju duhet më shumë kohë për tu „nxehur“.

  Edhe pse partneri juaj nuk do të ketë asgjë kundër që t’ju ndihmonte, nuk do të shqetësonte (madje) edhe në qoftë se ju vet filloni. Shumë gra supozojnë që është puna e meshkujve që të ndezin. Por megjithatë, për të qenë në gjendje që të arrini kënaqësi të plotë seksuale, duhet edhe ju të bëni disa përpjekje në mënyrë që të sjellni gjendjen e juaj të mendjes ku ajo duhet të jetë në atë monent. Relaksohuni dhe veproni si të jeni vetëm dhe masturboni. Mbyllini sytë dhe mendoni  për gjërat që në përgjithësi ju eksitojnë. Plotësisht është e natyrshme që të fantazoni për dikë tjetër duke u përpjekur që të nxeheni, vetëm që këtë gjithësesi mbani në vete.

  Burri juaj dëshiron seks zbavitës – Në jetën reale, për fat të keq, nuk janë të gjitha ashtu si që duken në ekranin e madh. Gjërat gjatë seksit nuk zhvillohen gjithmonë aq mirë – disa pozita nuk ju përshtaten juve, ndërsa të tjera nuk i përshtaten atij, nganjëherë vjen deri tek tingujt e çuditshme dhe kështu me radhë. Nëse i kushtoni shumë vëmendje këtyre gjërave, vetëm do të prishni disponimin, kështu që është më mirë që të buzëqeshni mirë së bashku në situata të ngjashme.

  Burri juaj dëshiron ndonjëherë që ju të drejtoni lojën – Kur është fjala për të kënaqur gratë, burrat do të dëshironin që të kenë një udhëzues që do t’ju ndihmonte atyre në këtë drejtim. Dhe pasi që kjo nuk është gjithmonë në dispozicion, burri juaj do vlerësonte nëse ju i tregoni se çfarë ju pëlqen dhe çfarë jo. Duhet vetëm të jeni e kujdesshme se si do ti tregoni atij. I tregoni atij që ndjeheni mirë kur ai bën diçka që ju pëlqen dhe kujtoje atë nëse diçka nuk ju përshtatet. Nëse keni nevojë që paraloja, kërkoni nga ai që të përdorë duart e tij apo gojën për t’ju nxehur.

  Mashkulli juaj do të kishte dëshirë që të vëzhgonte – për mashkullin ajo që ai e sheh është e mirë po aq sa ai në fund të fundit merr, për këtë arsye mund të përgatisni një shfaqje shumë të mirë dhe të paharrueshme. Sjelle atë përpara pasqyrës dhe bëni dashuri apo duke mbajtur disa rroba të veshura për shkak se burrat preferojnë që mund të përdorin imagjinatën e tij. Një tjetër gjë që me siguri do të çmend atë është që të prekni atë, gjatë marrëdhënieve seksuale.

  Ai do të dëshironte që ndonjëherë të bëhet një mace e egër – Edhe pse ju mund të jeni në shpirt një „bishë e egër“ ndashta mund të ndjeni keqardhje për të treguar atë para tij, në shtrat, sepse gratë shpesh kanë frikë që të jenë pak më të gjalla dhe të egra në shtrat për shkak se nuk duan që të prishin imazhin e një vajze të mirë. Por meshkujt duan të shohin dhe të ndjejnë atë anën tonë të egër që nuk është e kontrolluar, megjithatë, kanë frikë se do t’ju lëndojnë në qoftë se e kërkojnë atë nga ju. Kështu që vetëm relaksohuni, harroni të gjitha paragjykimet dhe tregoni atij sa shumë e doni seksin, e sidomos me të. Rrëmbejeni atë kur ai më së paku është duke e pritur, dhe bëni diçka të re.

  Mashkulli do të dëshironte një përvojë të egër – Për ta larguar mënjanë nga vajzat e mëparshme me të cilat ka qenë ai, bëni diçka të egër për të cilën ai do të mendonte në ditët e ardhshme. Kjo nuk duhet domosdoshmërisht të jetë një marifet, ju mund që t’ia lidhni sytë dhe të kënaqni atë.

  Ai gjithashtu kërkon diversitet prandaj provoni gjëra të ndryshme, duhet të jeni mendje-hapur. Çdo ndryshim i ritmit, pozitës ose presionit do të bëjë aktin seksual më interesant dhe emocionues. Ndryshmet gjithmonë do të merrni sepse ju kurrë nuk do të dini se çfarë ju pret.

  Mashkulli juaj do të donte nganjëherë seks të papritur – Ju do të fitoni shumë pikë, nëse ju i ofroni seks kur ai më së paku e pret atë. Në këtë mënyrë ai do të kuptoj që me të vërtetë ai ju eksiton dhe se ju pëlqen me të vërtetë. Tregojini atij që të ndal makinën në një vend të vetmuar në rrugën për shtëpi, ose merreni në një toalet dhe ofroni një kënaqësi të shpejtë, të ëmbël. Bëhuni krijuese – imagjinative dhe këtë burri juaj do të vlerësoj.

  Ai ju dëshiron tani dhe menjëherë – Nëse dëshironi të nxjerrni një kafshë sexy nga partneri juaj iniconi këtë aksion „më merrë tani dhe menjëherë“. Burri juaj ndonjëherë dëshiron të sillet si një kafshë dhe i egër gjatë seksit, por duhet të jetë i sigurt se kjo mënyrë nuk do t’ju pengonte juve. Putheni butësisht dhe pastaj shtyjeni. Thuani atij që, nëse dëshiron më shumë, duhet të vijë dhe të merrë atë; ju luani një vajzë të vogël të paprekshme dhe e cila e eksiton – tërhiqni nga ai atë që të ju dëshironte tani dhe menjëherë.

  Mashkulli juaj ndonjëherë dëshiron që vetëm të shtrihet – Meshkujt ndonjëherë dëshirojnë që ju të gjitha ti bëni vet. Kur ai të hyjë në dhomë të rrëmbeni atë dhe të shtyeni në shtrat, të largoni pantallonat e tij dhe ti ofroni një eksperiencë orale të paharrueshme. Mundeni edhe të përdorni një qasje pak më të butë të këtij skenari. Thuani atij që të zhvishet dhe të shtrihet, dhe pastaj ngadalë e puthni në të gjithë trupin e tij. Kur ai dëshiron të ju rrëmbej, ndaleni dhe bëjëni të gjithën vet, kështu që ai nuk ka nevojë as të lëvizë. Besoni, do t’ju shpërblehet./kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...