“Aman” quhet kënga më e re e servuar për publikun shqiptar.

Dafina Zeqiri, Ledri Vula dhe Lumi B, kanë bashkuar forcat për të sjellur një super hit.

Këngës ritmike, i kanë realizuar një videoklip në të cilën këngëtaret duket se i kanë shijuar xhirimet goxha.

Teksti dhe muzika janë punuar nga vet treshja.