29 C
Priština
More

  Pse shkaktohet kapsllëku dhe çfarë duhet të bëni që ta largoni atë

  spot_imgspot_img

  Lëvizjet e parregullta të zorrëve dhe kapsllëku mund ta bëjnë njeriun të ndihet vërtet i shqetësuar dhe gjithashtu të çojë në probleme të tjera të tretjes.Nga mënyra se si uleni, e deri te ngrënia e ushqimeve, kapsllëku mund të ndodhë për arsye të ndryshme.

  Sipas ekspertës, Ayurvedic Dixa Bhavsar kapsllëku shkaktohet kryesisht për shkak të një çekuilibri në organizëm, shkruan Indianexpress, transmeton Klankosova.tv.

  Ajo tregoi se shkaktar tjerë të kapsllëkut mund të jenë ushqimet e thata, të ftohta, pikante, të skuqura dhe të shpejta.

  Gjithashtu, njëri nga shkaktarët, sipas saj mund të jetë edhe ngrënia e vonë e darkës.

  Bhavsar tregon se për ta shmangur kapsllëkun është e domossdoshme që të pini një gotë ujë të vakët ose një gotë qumësht të ngrohtë në mëngjes.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...