-1.4 C
Pristina
1.8 C
Zurich
More

  Pse interesi për seks arrin kulmin gjatë dhe pas festave?

  KOSOVARJA:

  Për shumë njerëz, festat janë një kohë magjike, ato janë gjithashtu të nxehta dhe erotike.

  Një studim në 129 vende zbuloi se rreth festave dhe pak ditë pas tyre, interesi për seks e arrin kulmin.

  Edhe pse kultura dhe media me të vërtetë luajnë një rol në ndikimin e dëshirës seksuale, ka arsye të tjera që shpjegojnë pse jeni më të ‘egër’ gjatë pushimeve, transmeton Klankosova.tv.

  Abby Dent, trajnere seksi dhe takimesh në Beyond Ages foli për këtë gjë.

  “Më pak ushtrime jashtë do të thotë më shumë ushtrime mes çarçafëve”, tha ajo.

  Ajo shtoi se megjithatë, nuk ka asnjë arsye të vetme pse një person mund të ketë një interes në rritje për seksin gjatë festave.

  “Unë do të thoja se është një kombinim arsyesh,” u shpreh ajo.

  Tutje, ajo u shpreh pavarësisht arsyet pse të mos përfitoni nga rritja e sensualitetit gjatë festave?

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Si ndihmon banania në rënien nga pesha

  Banania mund të konsiderohet si një frut i nënvlerësuar...

  Para apo pas larjes me shampo, kur duhet të përdorni kondicionerin e flokëve?

  Në kujdesin e flokëve ekziston një teknikë e njohur...

  Omicroni ndikon edhe në seks

  Ekspertët besojnë se COVID-19 dhe variantet si Omicron po...

  Disa mënyra si të qëndroni ngrohtë në makinë, nëse nuk ju punon kondicioneri

  Nëse nuk keni kondicioner në makinë dhe temperaturat janë...