Përbërësit:

2 gota miell

2 lugë gjelle sheqer

1 pako pluhur për fryerje

1 lugë të vogël kripë

2 ve

2 gota qumësht

4 lugë gjelle gjalpë të shkrirë,

1 lugë gjelle vaj

Përgatitja:

Në një enë bëni bashkë miellin, kripën, sheqerin dhe pluhurin për fryerje.

Në një enë tjetër bashkoni qumështin, vezët, gjalpën e shkrirë dhe vajin.

Më pas masën me miell zbrazeni tek e dyta dhe përzijeni me tel kuzhine mirë e mirë, që të mos krijohen kokërrza.

Në tiganin e ngrohur, masën e fituar, hidheni në disa vende (varësisht nga madhësia e tiganit) në sasi të barabartë.

Kur fillojnë të krijohen fluska, kthejini në anën tjetër. Pjekja vazhdon deri në fryrjen e tyre dhe përfitimin e ngjyrës së artë.

Mund t’i shërbeni sipas dëshirës, me krem çokolate, pemë të freskëta apo mjaltë.