Përbërësit:

– 2 banane
– 1/4 lëng limoni
– 1 lugë sheqer kokosi
Opsionale: kanellë, kos, arra, etj.

Përgatitja:

Prisni bananet nga lart-poshtë dhe hiqni lëvoren. Spërkatini me pak lëng limoni dhe sheqer kokosi dhe lërini të piqen derisa të marrin ngjyrë. Kur të mbarojnë, duhet të duken të karamelizuara dhe me ngjyrë kafe në bronz.

Mund t’i mbushni me kanellë dhe kos grek për më shumë shije, apo akullore në rast se doni ta teproni pak më shumë me kaloritë.