13.3 C
Priština
More

  Për këtë pjatë me banane të karamelizuara ju duhen vetëm 3 përbërës dhe 5 minuta!

  spot_imgspot_img

  Përbërësit:

  – 2 banane
  – 1/4 lëng limoni
  – 1 lugë sheqer kokosi
  Opsionale: kanellë, kos, arra, etj.

  Përgatitja:

  Prisni bananet nga lart-poshtë dhe hiqni lëvoren. Spërkatini me pak lëng limoni dhe sheqer kokosi dhe lërini të piqen derisa të marrin ngjyrë. Kur të mbarojnë, duhet të duken të karamelizuara dhe me ngjyrë kafe në bronz.

  Mund t’i mbushni me kanellë dhe kos grek për më shumë shije, apo akullore në rast se doni ta teproni pak më shumë me kaloritë.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...