-4.2 C
Priština
2.9 C
Zürich
More

  Pastroni fytyrën tuaj me mollë

  spot_imgspot_img
  Kur lëkura është e “fikur”, keni nevojë për një scrub të pastër dhe për të hequr të gjitha qelizat e vdekura që e bëjnë lëkurën pa jetë. Molla është e përkryer për të bërë në shtëpi, një scrub të lehtë dhe efektiv.

  Përbërësit:1 mollë
  2 lugë (të vogla) sheqer brown,
  1 lugë (e mesme) vaj bajame
  1/2 portokall
  1/2 limonPërgatitja dhe mënyra e përdorimit:
  Qëroni mollën, hiqni farat dhe futeni në mixer për të marrë lëngun e saj të freskët. Përzieni lëngun e portokallit me lëng limoni, sheqerin dhe vajin e bajames derisa të përftohet një krem i trashë.
  Aplikojeni në fytyrën tuaj për 15 minuta, duke e masazh​uar butësisht me lëvizje rrethore. Pastaj lani fytyrën me ujë të ngrohtë.

  ​Vajin e bajames e gjeni në BioNatural Shop.​
  Nga: Anila Mirdita – BioNatural Shop
  foto: wikihow

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...