-6.7 C
Priština
2.1 C
Zürich
More

  Pas shampos lejla për bjondet, del në treg shampoja blu, produkti i domosdoshëm për brunet

  spot_imgspot_img

  Shampoja ngjyrë vjollcë është një nga produkte e domosdoshme që çdo bjonde duhet të ketë. Nëse nuk jeni një bjonde natyrale, atëherë duhet të dini se ky është produkti magjik që do të parandalojë shplarjen e bojës brenda pak javësh.

  Shampot dhe balsamët në ngjyrë vjollcë parandalojnë hijet e bakrit dhe të kuqes, nuanca që asnjë bjonde nuk i dëshiron.

  Duke qenë se lejlaja është ngjyra e kundërt në spektrin e ngjyrave me të verdhën bën të mundur korrektimin e kesaj ngjyre duke parandaluar çdo ton tjetër.
  Jeta nuk është e vështirë vetëm për bjondet, pasi edhe brunet kanë nevojë për një produkt që t’i ruajë bojën e flokët të mos dëmtohen nga kjo e fundit.

  Ekspozimi ndaj diellit oksidon ngjyrën dhe kjo është arsyeja përse flokët në tonalitetet e çokollatës fillojnë të çelen e të marrin nuance të ndryshme pas disa javësh.
  Brunet do të kenë nevojë për shampon ngjyrë blu e cila ruan pigmentin e errët të flokëve, e nuk e lë të “shplahet” brenda një kohe të shkurtër.

  Efekti do të jetë i njëjti si me shampon lejla tek bjondet. Pigmenti blu do të parandalojë zhvillimin e nuancave te bakrit, duke ruajtur ato të çokollatës së errët dhe të zezës.
  Mund ta filloni duke e përdorur një herë në jave e pas disa javësh mund ta përdorni edhe më shpesh.
  Shampon duhet ta lini në flokë të veprojë nga 3 minuta deri në 10 në varësi të nevojave! Mos u shqetësoni per pigmentin blu , sepse nuk depërton në flokë.

  Burim: Living

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...