2.2 C
Priština
More

  Mushkëri në salcë nga qepët

  spot_imgspot_img

  Nevojitet:

  • 0.5 kg mushkëri viçi,
  • Qumësht
  • 4 qepë,
  • 50 gram miell,
  • Kripë,
  • Piper
  • 2 lugë yndyrë
  • Zarzavate të përziera (vegeta)
  • 2 lugë ajkë

  Përgatitja:

  Mushkëritë i vendosni në qumësht për të pushuar disa orë. Të kullohen dhe të prehën në kube, pastaj i rrokullisni në miell. Fërgoni mushkëritë në yndyrë të nxehtë në mënyrë që të marrin ngjyrën e artë. Atëherë lagojini dhe vendosini në një pjatë të nxehtë dhe mbajini në një vend të ngrohtë, kurse në të njëjtën yndyrë e skuqni qepën e copëtuar.  Qepës i shtoni vegetën dhe ngadal herë pas here i shtoni ujë. Kur qepa e merr ngjyrën e artë, riktheni mushkëritë, e shtoni kripën dhe piperin, dhe miellin e misrit të cilin e keni tretur më parë me pak ujë. E përzieni dhe e lini që të zihet për disa minuta dhe shërbejëni.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...