14.4 C
Priština
More

  Mjalti – 3 receta kundër kollës

  spot_imgspot_img

  Mjalti nuk është vetëm një ëmbëlsues, por edhe një ilaç që përdoret prej shekujsh për shëndetin tonë në një mënyrë të natyrshme, duke përdorur disa nga vetitë e jashtëzakonshme shëruese. Në disa situata mjalti mund të konsiderohet shumë më tepër se vetëm ushqim. Ja disa nga përdorimet e shumta alternative të mjaltit që mund t’ju nevojiten, për dhimbjet e fytit, kollës, gripit.

  1. Shurup për kollën
  Nëse po kërkoni një ilaç të shpejtë për të qetësuar kollën, përgatitni një shurup me mjaltë dhe uthull molle. Thjesht përzieni gjysmë lugë (çaji) mjaltë dhe një gjysmë lugë (çaji) uthull molle. Pijeni menjëherë.

  2. Mjaltë kundër gripit

  Një recetë shumë e thjeshtë për t’u përgatitur në shtëpi kundër gripit është mjaltë, limon dhe xhenxhefil. Me këta përbërës ju do të forconi imunitetin. Përgatitjen mund ta ruani në frigorifer dhe ta përdorni sa here që ju nevojitet.

  3. Çaj bimor me mjatë dhe kanellë

  Çaji bimor nga kanella dhe mjalti është i përshtatshëm sidomos në rastin e dhimbjeve të fytit. Ky çaj ndihmon në eliminimin e shpejt të dhimbjes dhe skuqjes së fytit. Mjalti dhe kanella veprojnë në reduktimin e inflamacionit.

  Anila Mirdita, Esteticiene e certifikuar, BioNatural Shop

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...