E lehtë dhe shumë e shijshme

Përberesit:

 • 2 gjoks pule
 • 1 gotë mill
 • 1 gotë prezla
 • 2 vezë
 • krypë
 • piper i zi

Udhëzimet:

 1. Marim gjoksin e pules dhe e ndajme=ë në pjesë të vogla, i rendisim në dërrasë, sipër i mbulojmë me plastmas, dhe i shtypim me qekan kuzhine
 2. Pastaj mishin e kalojmë në miell, tani në vezët e rrahura me pak krypë, dhe në fundë e zhysim në prezlla (te cilës më parë i shtojmë krypën dhe piperin)
 3. Mishin e përgaditur e fërgojmë në një tigan të nxëhtë me vaj në të
 4. Secilën pjesë e pjekim më 4 minuta në secilen anë
 5. Mundë t’i servojmë me salcë domatesh, majonez apo salcen tuaj të preferuar dhe sallat

Udhëzimet përmes fotografisë:

Burim: kuzhinashqiptare
kosovarja.ch