17.7 C
Pristina
15.5 C
Zurich
More

  Mish pule i përgaditur shpejtë dhe shijshëm

  spot_imgspot_img

  E lehtë dhe shumë e shijshme

  Përberesit:

  • 2 gjoks pule
  • 1 gotë mill
  • 1 gotë prezla
  • 2 vezë
  • krypë
  • piper i zi

  Udhëzimet:

  1. Marim gjoksin e pules dhe e ndajme=ë në pjesë të vogla, i rendisim në dërrasë, sipër i mbulojmë me plastmas, dhe i shtypim me qekan kuzhine
  2. Pastaj mishin e kalojmë në miell, tani në vezët e rrahura me pak krypë, dhe në fundë e zhysim në prezlla (te cilës më parë i shtojmë krypën dhe piperin)
  3. Mishin e përgaditur e fërgojmë në një tigan të nxëhtë me vaj në të
  4. Secilën pjesë e pjekim më 4 minuta në secilen anë
  5. Mundë t’i servojmë me salcë domatesh, majonez apo salcen tuaj të preferuar dhe sallat

  Udhëzimet përmes fotografisë:

  Burim: kuzhinashqiptare
  kosovarja.ch

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...