1.7 C
Priština
More

  Mësoni nëse lyerja e flokëve është e rrezikshme gjatë shtatzënisë

  spot_imgspot_img

  Gratë, gjatë shtatzënisë kanë prirje të jenë skeptike për shumë veprime, duke u treguar tejet të kujdesshme. Lyerja e flokëve vihet në pikëpyetje për shkak të kimikateve që përmbajnë.

  Megjithatë, ndoënse nuk ka hulumtime të zgjëruara, shumica prej tyre tregojnë se kimikatet e gjetura në dy ngjyra gjysmë të përhershme dhe të përhershme, nuk janë shumë toksike. Kësisoj ato janë të sigurta për përdorim.

  Për më tepër, sasia e ngjyrës që absorbohet nga lëkura është tejet e vogël prandaj edhe mundësia që të kalojë tek fetusi është shumë e vogël.

  Disa mjekë rekomandojnë të pritet të paktën deri në tremujorin e dytë ose të tretë të shtatzënisë, për të ngjyrosur flokët tuaj.

  Mos harroni se vetë procesi i shtatzanisë mund të ndryshojë natyrshëm strukturën e flokëve, duke reaguar ndryshe ndaj ngjyrave.

  Gjithëmonë keni parasysh që ngjyrosjen ta kryeni në zonë të cilën ajroset mirë.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...

  Pesë shënjat më manipuluese të horoskopit

  Në varësi të shenjës së zodiakut, disa njerëz mund...