Përbërësit:

2 karrota

2 vezë

½ filxhan vaj

1 filxhan sheqer

1 filxhan miell

1/2 pluhur për pjekje

Përgatitja:

Pasi të keni grirë karotat i hidhni në blender së bashku me përbërsit e mësipërm dhe i përzieni për 3 minuta.

Më pas, shtoni një filxhan miell dhe gjysmë luge pluhur pjekës.

Ndizeni blenderin edhe 1 minutë. Pas të keni mbaruar hidheni masën e krijuar në një tavë për cupcakes.

E fusni në furrë për 20 minuta në temperaturë 180 gradë.

Sipër mund t’i dekoroni sipas dëshirës.