24.7 C
Priština
More

  Cupcakes në vetëm 4 minuta

  spot_imgspot_img

  Përbërësit:

  2 karrota

  2 vezë

  ½ filxhan vaj

  1 filxhan sheqer

  1 filxhan miell

  1/2 pluhur për pjekje

  Përgatitja:

  Pasi të keni grirë karotat i hidhni në blender së bashku me përbërsit e mësipërm dhe i përzieni për 3 minuta.

  Më pas, shtoni një filxhan miell dhe gjysmë luge pluhur pjekës.

  Ndizeni blenderin edhe 1 minutë. Pas të keni mbaruar hidheni masën e krijuar në një tavë për cupcakes.

  E fusni në furrë për 20 minuta në temperaturë 180 gradë.

  Sipër mund t’i dekoroni sipas dëshirës.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...