Media britanike online “The Sun” gjatë të mërkurës ka shkruar për lidhjen e mundshme mes futbollistit Xherdan Shaqiri dhe këngëtares Dhurata Ahmetaj.Sipas tabloidit anglez, romanca mes këtyre të dyve, është arsyeja e udhëtimeve të shpeshta të Dhuratës për në Londër.

Në këtë shkrim, tregohet se sulmuesi i Liverpoolit është i lindur në Gjilan, ndërsa e dashura e tij e supozuar thuhet se është një këngëtare seksi dhe me disa këngë hite.

Përdesia mediet brenda dhe jashtë Kosovës, po e komentojnë lidhjen mes këtyre dy të rinjëve, nga vet çifti nuk ka ndonjë konfirmim apo mohim të kësaj.