14.4 C
Priština
More

  Lidhje në mes të pastrimit dhe seksit

  spot_imgspot_img

  Nëse mendoni që nuk kanë asnjë lidhje njëra me tjetrën, lexoni më tej…

  Rregulli është që pak a shumë nganjëherë tregohet si e vërtet në disa situate të pazakonshme, dhe kështu edhe në mënyrat çka është e nevojshme që të disponoheni për seks. Do të tradhtoheshit se sa pak mund është i nevojshëm që të ju hedh në dispozicion…

  Nëse duhet t’i besohet studimi të Daily Mail, ndryshime të vogla, si për shembull ndërrimi i çarshafëve, mund të ndikojnë pozitivisht në libido, sidomos tek femrat. Aktivitet si pastrimi i shtëpisë njëlloj ndikojnë në libidonë e meshkujve, si dhe dalja me kolegë pas punës tek femrat. Njëri prej stimuluesve më të mëdhenj të libidosë së femrave është humbja e peshës, që nuk befason shumë. Ndërsa meshkujt do t’i disponojë e dala me shokë, dushi i nxehtë dhe fitimi i të hollave. Edhe pse këto aktivitete më së shpeshti nuk do lidheshin me seks, ndjenja e humbjes gjithsesi ndikon në mënyrë inspiruese. Kështu, për shembull fitorja në diçka apo marrja e të hollave rrit adrenalinën për çka do të jemi më të eksituar se zakonisht. Fitorja rregullon trurin tonë me eksitim të neurotransmiterëve, me të njëjtit që lirojnë kohën e seksit dhe është e qartë për çfarë fitorja ndikon në libido.

  Të kthehemi në pyetjen e parë- Çfarë lidhjesh ka pastrimi me seksin? Vetëm të theksojmë që ajo ndikon pozitivisht fillimisht në libidonë e meshkujve dhe kjo për shkak se pastrimi kryesisht nuk është diçka që meshkujt e bëjnë dhe nuk  e ndjejnë si punë të tyre dhe kur këtë ‘punë’ e kryejnë, i shfaqet ndjenja e arritjes. Andaj, a dëshironi më shumë seks, jepjani të dashurit thithësen dhe pecetën në duar! /kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...