-6.7 C
Priština
2.1 C
Zürich
More

  Lëng portokalli për kalori të tepërta!

  spot_imgspot_img

  Dëshironi detoksikim natyral të organizmit? Është e lehtë, ju duhet ti drejtoheni “portokallit” për ndihmë. Portokalli më së miri do të ndihmojë në kthimin e tretjes në funksion të plotë pas përfitimit të tepërt të yndyrave dhe sheqerit.

  Të gjithë ne me padurim i presim festat, dhe janë pikërisht koha e tyre kur ne mbushemi me ëmbëlsira dhe delikatesa të ndryshme, saqë nuk do të mund të marrim frymë lehtë, poashtu edhe nuk mund të ecni. Prandaj përdorni portokallin dhe shtesat e tjera të cilat përgatiten lehtë, veprojnë shpejt dhe janë shumë efikase.

  Më poshtë po ua sjellim dy shembuj për përfitimin e këtij lëngu qudibërës.

  Frape nga portokalli

  • 2 portokaj
  • një gotë jogurt
  • një banane
  • një lugë mjaltë
  • një lugë lëng limoni

  Të gjithat këto të vendosen në mikser, të përzihen dhe ju pastaj kënaquni me frapenë e shijshme dhe të shëndetshme.

  Lëngu i portokallit

  • 4 portokaj
  • një lugë mjaltë
  • një lugë lëng limoni.

  Kënaquni me shijen e këti lëngu.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...