28.6 C
Priština
More

  Lëng portokalli për kalori të tepërta!

  spot_imgspot_img

  Dëshironi detoksikim natyral të organizmit? Është e lehtë, ju duhet ti drejtoheni “portokallit” për ndihmë. Portokalli më së miri do të ndihmojë në kthimin e tretjes në funksion të plotë pas përfitimit të tepërt të yndyrave dhe sheqerit.

  Të gjithë ne me padurim i presim festat, dhe janë pikërisht koha e tyre kur ne mbushemi me ëmbëlsira dhe delikatesa të ndryshme, saqë nuk do të mund të marrim frymë lehtë, poashtu edhe nuk mund të ecni. Prandaj përdorni portokallin dhe shtesat e tjera të cilat përgatiten lehtë, veprojnë shpejt dhe janë shumë efikase.

  Më poshtë po ua sjellim dy shembuj për përfitimin e këtij lëngu qudibërës.

  Frape nga portokalli

  • 2 portokaj
  • një gotë jogurt
  • një banane
  • një lugë mjaltë
  • një lugë lëng limoni

  Të gjithat këto të vendosen në mikser, të përzihen dhe ju pastaj kënaquni me frapenë e shijshme dhe të shëndetshme.

  Lëngu i portokallit

  • 4 portokaj
  • një lugë mjaltë
  • një lugë lëng limoni.

  Kënaquni me shijen e këti lëngu.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...