-5.6 C
Priština
2.1 C
Zürich
More

  Krema kundër celulitit nga shtëpia juaj

  spot_imgspot_img

  Nëse mendoni se për eliminimin e celulitit mund të ju ndihmojnë vetëm tretmane kozmetike të shtrenjta, provoni kremën që mund ta përgatitni në shtëpinë tuaj.

  Në sajtin “Top beauty brands” pohojnë që me ndihmën e kësaj kreme lëkura juaj për disa javë do të bëhet e lëmuar dhe e liruar nga “lëvozhga e yndyrshme e portokallit”. Kjo kremë do të ju përmirësojë qarkullimin në vëndet kritike, do të nxit toksinet dhe lëkurën do ta bëjë të lëmuar dhe të butë.

  Përbërësit e nevojshëm:

  •  ¾ filxhan vaj kokosi
  • 2 lugë dylli të grirë në rende
  • 3 lugë vaj i hamamelis
  • 10 pika vaj pishe
  • 10 pika vaj rozmarin
  • 30 pika vaj grapefruit
  • 30 pika vaj qiparisi

  Përzieni të gjitha vajrat eterike. Mbi avull shkrijeni dyllin dhe para përfundimit shtoni vajin e kokosit dhe e lini derisa e tëra të shkrihet. Largoni dyllin nga avulli, shtoni dhe përzieni vajrat eterike dhe kremën zbrazeni në kavanoz qelqi me kapak.

  Kjo kremë pa dyshim ndikon, sado që ju të dyshoni. Pisha është diuretik natyror dhe pastrues i organizmit, rozmarini përmirëson qarkullimin kurse qiparisi dhe grapefruit-i ndihmojnë në eliminimin e toksineve nga organizmi.

  Hamamelis ka rol që lëkurën ta bën të butë dhe ta rrafshon sipërfaqen e vrazhdë të krijuar nga yndyrërat e mbledhura.

  Dylli dhe vaji i kokosit shumë lehtë përpihen (thithen) nga lëkura dhe ndihmojnë që lëkura të absorbon të gjitha vlerat ushqyese nga vajrat eterike.

  Nëse mendoni se këto përbërës e keni të vështirë t’i gjeni, jemi të sigurtë se të gjitha I gjeni në barnatore apo shitore të ushqimit të shëndetshëm. Në fund të fundit e keni gjithmonë blerjen online…/kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...