Njihet si një nga këngëtaret më tërëheqëse të estradës. Dafina Zeqiri, sjellë edhe risi në çdo paraqitje të saj.

Ajo luan shpesh me stilin e flokëve dhe mënyrat e grimit. Edhe veshja e saj është gjithnjë e veçantë.

Por tashmë kur edhe ajo po qëndron sikur të gjithë e izoluar në shtëpi, fansat Dafinën mund ta shohin edhe në një formë tjetër.

Ajo kohë pas kohe ka sjellur imazhe të saj, në ambiente shtëpie, pa grim dhe me pizhama e tuta.

Edhe gjatë ditës së sotme, këngëtarja ka publikuar video, teksa tregon sesa i janë rritur flokët.

Dafina është treguar tejet aktive edhe në sjelljen e projekteve gjatë kësaj periudhe. Për një muaj ka publikuar 3 këngë të reja.