-3.9 C
Priština
2.3 C
Zürich
More

  Këto janë 8 produktet kozmetike që duhen ruajtur gjithmonë në frigorifer

  spot_imgspot_img

  Në ditët e nxehta të verës, asgjë nuk na shijon më shumë se një gotë uji i ftohtë apo një frut i freskët nga frigoriferi. Në këto moment kujtohemi sa me fat jemi që mund të vendosim gjithçka në këtë pajisje çudibërëse që arrin t’i ruajë ata të freskët dhe t’i mbrojë nga prishja. Por kur themi gjithçka, nënkuptojmë me të vërtetë gjithçka.

  Shumë femra ndoshta nuk e çojnë në mend se në frigorifer mund të ruajnë produktet e tyre kozmetike më të dashura. Disa prej ketyre produkteve nuk përmbajnë konservues për parandalimin e zhvillimit të baktereve, prandaj ruajtja në frigorifer është mëse e domosdoshme pasi i mbron nga oksidimi dhe rrit efikasitetin e tyre. Living ju njeh me 8 produktet kozmetike që duhen ruajtur gjithmonë në frigorifer.

  1.Parfumi
  2.Kremi i zonës së syve
  3.Vajërat esencialë natyralë si vaji i arrës së kokit, bajameve, vaji i kastorit etj.
  4.Manikyri
  5.Rimeli
  6.Buzëkuqi dhe zbutësi i buzëve
  7.Kremi kundër diellit
  8.Toniku i fytyrës

  Shënim: Nuk mbajmë përgjegjësi nësei bashkoni me produktet që hamë.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...